Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povolání: Hokejista
Věk: 27
Datum narození: 12. 05. 1981
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Býk
David Kočí, první český bitkař v historii NHL. V zámoří hraje tvrdý obránce už od roku 2000. Za sedm let působení v nižších severoamerických ligách odehrál už 361 utkání, ve kterých nasbíral 37 kanadských bodů. To není úchvatné číslo. Ovšem numero v kolonce trestů si zaslouží už větší pozornost. 1177 trestných minut.Hned v prvním zápase NHL na sebe upoutal pozornost,když odehrál pouhých 151 vteřin a třikrát se porval. Byla to sezona 2006/2007 a v ní odehrál pouze 9 zápasů ale 7 krát se porval, z toho 5 krát zvítězil.

Celkově nasbíral 88 trestných minut a měl průměr 9.7 minuty na zápas.Celkově v týmu Chicaga skončil na čtvrtém místě v pořadí trestných minut a bez bodu, na který čeká stále pořád. On sám říká: o první bitce jsem přemýšlel několik dní,ale když to přislo bylo to úplně jiné. Za největšího rivala považuje Briana Mcgrattana z Ottawy Senators se kterým svedl několik bojů v nižší AHL. V letošní sezoně má zatím 4 bitky,ale doufejme,že svoji sbírku rozšíří, protože je teď zranění. Zlomil si nos ve rvačce s Wadem Belakem z Toronta a o dva dni později 25.října 2007 se porval opět v zápase s Bostonem s největším hráčem NHL Zdeno Chárou,který mu mlátil do nosu a tím mu způsobil zranění.Na ledě byla kaluž krve a Kočí odjel bez helmy a krvavim nosem do šatny a od té doby je napsaný na listině zraněných hráčů.Po této bitce, která byla zmedializována se na internetu rozběhl boj mezi Českem a Slovenskem,každý se zastával svého bitkaře.

Ale uplynulo pár dní a situace se uklidnila. David Kočí má zjevně pro strach uděláno. Ostatně většinu svých rvaček vyhrál. Ovšem jednou také dostal pořádně přes ústa on. "Dostal mně McGrattan co dnes hraje za Ottawu Senators. Dal mi ránu jako z děla. Probral jsem se až v šatně," vzpomněl si nástupce slavného chicagského rváče Boba Proberta.

Komentátoři v NHL rádi zkomolují jeho jméno na Dejvid Koučí a to si oblíbily i čeští fanoušci. Ale má také jinou přezdívka mezi fanoušky Český kanón. Jak sám tvrdí chodí hodně na box a pere se jen na ledě.Rozhodně se neztratil a všechny ohromil nejen svoji premiérou. Doufejme jen, že se v NHL udrží delší čas ...


David Kočí
výška:198 cm
váha: 110 kg
přezdívka: Český kanón
tým: Chicago Blackhawks
číslo dresu: 48
hokejka: levák
pozice: levé křídlo
největší protivník: Brian Mcgrattan( Ottawa Senators)
draft: 146. místo v roce 2000- Pittsburgh Penguins
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář